دستگاه یونیت هیتر

یونیت هیتر نوعی سیستم برای گرمایش محیط است که در برخی کاربری ها علاوه بر گرمایش از آن به عنوان دستگاه سرمایش نیز استفاده می شود. این دستگاه ساختاری ساده دارد و متشکل از تعدادی کویل (لوله های فین دار) و یک فن است که در روزهای سرد سال ، آبگرم یا بخار داغ با پمپ به کویل آن و در روزهای گرم سال ، آب سرد با پمپ به کویل آن ارسال می شود و هوا توسط فن از میان (اطراف) کویل دمیده شده و دمای آن افزایش یا کاهش پیدا می کند. آب سرد معمولا توسط چیلر و آب گرم توسط بویلر یا پکیج ایجاد می شود.

یونیت هیتر

کاربرد اصلی آنها برای گرم کردن سالن ها و سوله های ورزشی و صنعتی و نیز کارگاه های صنعتی است. جهت و مقدار جریان باد گرم در یونیت هیتر ها قابل تنظیم و کنترل دستی یا اتوماتیک دارد. برای انتخاب یونیت هیتر بهینه و متناسب با فضای محیط می بایستی که بار حرارتی محیط توسط مهندسان متخصص در این زمینه محاسبه شود. در ضمن فن دستگاه می تواند از نوع اکسیال یا سانتریفیوژ باشد.

ویژگی های یک دستگاه یونیت هیتر عبارت اند از :

۱ . بالا بودن قدرت حرارتی آن به علت قدرت پرتاب باد بالا

۲ . اشغال فضای کم نسبت به سایر سیستم های گرمایشی و سرمایشی

۳ . عدم نیاز به شعله مستقیم و در نتیجه دودکش

۴ . قابل استفاده با انواع و اقسام پکیج های گرمایی و بویلرها

۵ . نصب هم به صورت سقفی و هم زمینی

برخی از ویژگی های یونیت هیتر های شرکت ما :

۱ . دستگاه های یونیت هیتر شرکت ما در مدل های استاندارد TTD-UH و در دو نوع آب گرم و بخار با ظرفیت گرمایی ۴۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ Btu/Hr ساخته می شوند.

۲ . پوشش بدنه دستگاه از رنگ پودری الکترواستاتیک با ضخامت ۶۰ تا ۸۰ میکرون و مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی

۳ . ساخت کویل آب گرم یا بخار دستگاه از لوله های مسی یکپارچه شده با فین های آلومینیومی توسط ماشین تمام اتوماتیک و انجام تحلیل های حرارتی و سیالاتی مهندسی شده برای به حداکثر رساندن راندمان انتقال گرما و نیز به حداقل رساندن مقاومت فین ها در برابر جریان هوا

۴ . استفاده از مجموعه موتور و فن های کم صدا و بهینه از نظر مصرف انرژی و قابلیت نصب موتورفن های دو دور و یا حتی اینورتر در آن

۵ . ستون بندی دستگاه ها در دو نوع آلومینیومی با رابط های پلیمری و فلزی (استفاده از آلومینیوم در ساخت دستگاه ها علاوه بر ارائه نمایی زیبا باعث سبک تر شدن وزن دستگاه و همچنین مقاوم بودن در محیط های خورنده و مرطوب مانند صنایع شیمیایی و استخرها می گردد.)